Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akwakultura – z czym to się je?

Ryby i owoce morza stanowią główne źródło białka dla ponad 3 miliardów ludzi na świecie, a globalny apetyt na nie wciąż rośnie. Już ponad połowa wszystkich ryb przeznaczonych do konsumpcji pochodzi ze środowisk kontrolowanych, w których ryby produkuje się w naturalnych lub sztucznych zbiornikach.

System ten zwany akwakulturą jest alternatywą dla tradycyjnego rybołówstwa ograniczając eksploatację wyczerpujących się morskich zasobów. Jakie mity krążą wokół ryb pochodzących z takiego systemu produkcji? Tajemnice akwakultury odsłoni w Radiowej Akademii Zdrowego Odżywiania dr inż. Daniel Żarski z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

Posłuchaj audycji

__________
Radiowa Akademia Zdrowego Odżywiania jest częścią projektu EITFood.eu #AnnualFoodAgenda, który popularyzuje wiedzę na temat zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa żywności, innowacji w sektorze rolno-spożywczym oraz problemu marnowania żywności www.annualfoodagenda.com.

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dobry start w edukację. W regionie na konta rodziców trafiło prawie 39 milionów złotych

Już ponad miliard złotych trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu Dobry Start. Na Warmii i Mazurach wypłacono prawie 129 tysięcy świadczeń na kwotę...

Zamknij
RadioOlsztynTV