Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

[AKTUALIZACJA] Trudne warunki na drogach regionu. Opady śniegu przesuwają się na wschód województwa

Pogarszają się warunki jazdy w regionie. Z południowego zachodu na północny-wschód przemieszczają się opady śniegu. Na drogach jest ślisko.

Śnieg pada teraz w okolicach Nidzicy, Morąga, Braniewa, Ostródy i Olsztyna. Na drogach pracuje sprzęt zimowego utrzymania. – Pługi wyjechały również na trasy krajowe i obwodnicę Olsztyna – mówił Sebastian Ilczuk z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na tę chwilę wszystkie drogi krajowe w województwie są przejezdne. Ze względu na warunki atmosferyczne może występować błoto pośniegowe na DK51 między Dobrym Miastem a Lidzbarkiem Warmińskim. Pracują 44 jednostki sprzętu odśnieżnego i przeciwgołoledziowego. Na samej obwodnicy Olsztyna pracuje 7 maszyn.

00:00 / 00:00

Trudniejsza sytuacja jest na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. – Sprzęt zimowego utrzymania pracuje tam, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza – powiedział Tomasz Piotrowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Na ścianie wschodniej tych opadów jeszcze nie ma, więc nic nie pracuje. Na pozostałym terenie pracuje około 20 jednostek, z czego najwięcej w północnej i północno-zachodniej części województwa – okolice Elbląga, Pasłęka, Morąga, Iławy, Susza. To są rejony, które są najbardziej objęte opadami śniegu i tam sytuacja wygląda najgorzej. W ciągu dnia opady będą się przemieszczać w stronę wschodniej części województwa.

00:00 / 00:00

Na ul. Krasickiego w Olsztynie zderzyły się dwa samochody osobowe. Na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Barcza są utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia są także na trasie wojewódzkiej nr 596. Między Biskupcem a Bęsią osobowe auto wpadło do rowu. Nie ma poszkodowanych, ale w miejscu kolizji przejazd jest utrudniony.

Autor: P. Karpiszen/K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, ślisko, gołoledź
Służby pomagają bezdomnym przetrwać zimę

Chłodne dni i nocne przymrozki to dla bezdomnych najtrudniejszy okres w ciągu całego roku. I choć ciężko jest określić dokładną liczbę, to w samym Elblągu szacuje...

Zamknij
RadioOlsztynTV