Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aktorzy olsztyńskiego Teatru Lalek z nagrodami Ministra Kultury

Olsztyński Teatr Lalek. Fot. Łukasz Węglewski

Jagna Polakowska i Mateusz Mikosza, aktorzy olsztyńskiego Teatru Lalek – triumfatorami gali zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa w Olsztynie.

Artyści otrzymali nagrody Ministra Kultury oraz zwyciężyli w plebiscycie na ulubionych aktorów Teatru Lalek. Nagrody ministerialne, także Honoracie Mierzejewskiej-Mikoszy, wręczył Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski.

00:00 / 00:00

Sami aktorzy życzą sobie lepszych zarobków, ale faktycznie mają także satysfakcję – mówi Jarosław Cupriak, aktor-lalkarz z 30 letnim stażem.

00:00 / 00:00

Dodajmy jeszcze, że za najlepszy spektakl widzowie uznali „Piotrusia Pana”, a za najbliższą sobie postać głównego bohatera tej opowieści, czyli Piotrusia. Widzowie głosowali na dołączonej do biletu karcie do głosowania od października minionego roku. Swoje nagrody przyznał pracownikom Teatru Lalek także dyrektor Andrzej Bartnikowski.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, wyróżnienie, Artur Chojecki, Olsztyński Teatr Lalek, minister kultury, Jarosław Cupriak
Co dalej z dworcem w Olsztynie? Jest zabytkiem czy nie? Konserwator zabytków już po raz trzeci musi wydać decyzję w tej sprawie

Wojewódzki konserwator zabytków znów musi pochylić się nad tematem wpisania Dworca Głównego w Olsztynie do rejestru zabytków. Po kolejnym odwołaniu stowarzyszeń, minister kultury i dziedzictwa narodowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV