Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akademickie Kluby Obywatelskie wydały oświadczenie ws. ataków na Jana Pawła II

Fot. D. Grzymska

Przedstawiciele 9 Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podpisali oświadczenie ws. – jak to ujęto – „oszczerczych ataków na Jana Pawła II”. Wśród podpisanych przewodniczących jest także prof. Małgorzata Suświłło z Olsztyna.

W oświadczeniu napisano m.in. takie słowa: „wyrażamy zdecydowany protest przeciwko próbom zniesławienia osoby i dzieła, wielkości i świętości Jana Pawła II”.

Używanie argumentów, jakichś obrzydliwych, niepopartych badaniami naukowymi, jest dla nas, powiedziałabym wprost, plugawe. To nie mieści się w żadnych standardach, to, co się w tej chwili dzieje

– powiedziała prof. Małgorzata Suświłło, przewodnicząca olsztyńskiego Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

00:00 / 00:00

Pod listem podpisali się także szefowie klubów z Poznania, Warszawy, Krakowa, Łodzi, Katowic, Gdańska, Lublina i Torunia.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jan Paweł II, list
„Był obrońcą wartości i ludzkiego życia”. Poseł Gontarz o obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Sprawa Polski była dla niego bardzo istotna – tak o Papieżu Janie Pawle II mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Robert Gontarz, z którym...

Zamknij
RadioOlsztynTV