Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Agresywny amstaff odebrany właścicielce. Biegał bez smyczy, atakował psy i sąsiadów

Amstaff, który – w zeszłym tygodniu w Olsztynie – pogryzł mężczyznę i jego psa, został odebrany właścicielce. O sprawie informowaliśmy, gdy mieszkańcy bloku przy ulicy Jagiellońskiej zwrócili się do Radia Olsztyn o pomoc.

Jak mówi jedna z mieszkanek, pies był ogromnym zagrożeniem, zwłaszcza gdy biegał po klatce schodowej bez smyczy. Tak doszło do pogryzienia jej psa – terriera westa. Amstaff wybiegł z mieszkania, rzucił się na suczkę. Mąż kobiety, by uratować pupila wyrwał go ze szczęk amstaffa, sam przy tym został ugryziony.

00:00 / 00:00

Amstaff nie był szczepiony przeciwko wściekliźnie, dlatego poszkodowany mężczyzna musi wciąż brać serię zastrzyków. Sprawą zajęli się policjanci. Właścicielka amstaffa miała jeszcze dwa inne psy. Jednego z nich teraz przekazała rodzinie, natomiast amstaff trafił do schroniska dla zwierząt.

To nie koniec kłopotów kobiety. Jak powiedział komisarz Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji, sporządzono dokumentację, która trafi do sądu do rozpatrzenia pod kątem naruszeń, jakich mogła się dopuścić właścicielka psów.

00:00 / 00:00

Jak podkreślają sąsiedzi, właścicielka zwierząt ma też często zakłócać spokój, urządzając libacje alkoholowe. Na miejscu wielokrotnie interweniowali policjanci. Sprawą zajmuje się też OTOZ Animals.

Amstaff pogryzł mężczyznę i omal nie zagryzł jego psa


Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogryzienie, psy, właścicielka, czworonogi, agresywny pies
Coraz więcej pogryzień przez psy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Rano skontaktowała się z nami słuchaczka, którą zaatakował pies sąsiadów. Na szczęście obrażenie okazały się niegroźne. Co zrobić, kiedy staniemy się ofiarą agresywnego czworonoga? Najpierw należy...

Zamknij
RadioOlsztynTV