Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aeroklub wygrał z Lasami Państwowymi. Las przy olsztyńskim lotnisku w Dajtkach pójdzie pod topór

Aeroklub Warmińsko-Mazurski. Fot. facebook aeroklubu

Las rosnący przy lotnisku w olsztyńskich Dajtkach ma zostać wycięty. Urząd Lotnictwa Cywilnego uznał go za przeszkodę lotniczą.

Pod topór pójdzie w sumie 21 hektarów lasu: 4 hektary to drzewa 11-letnie, ale pozostałych 17 hektarów to las znacznie starszy. Rosną tam drzewa nawet ponad 100-letnie.

Leśnicy próbowali bronić się przed wycinką, ale ostatecznie przegrali sądową batalię o zachowanie drzew – przyznaje Adam Pietrzak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Aby uniknąć tej sytuacji wyczerpaliśmy wszelkie możliwości prawne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to teren chętnie wykorzystywany rekreacyjnie. Wyczerpaliśmy całą drogę prawną. Skarga kasacyjna została odrzucona przez Naczelny Sąd Administracyjny i skończyła się pewna droga.

Wycinka potrwa kilkanaście tygodni. Lasy zapowiadają, że na wylesionym terenie nie będą już sadzić nowych drzew.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Olsztyn, bezpieczeństwo, lasy, drzewa, wycinka, pas startowy, Lasy Państwowe
„Nie chcemy blokować przebudowy, ale jesteśmy zaniepokojeni”. Architekci apelują o uznanie dworca Olsztyn Główny za zabytek

Olsztyński oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich opublikował list otwarty, w którym przypomina swoje najważniejsze argumenty za tym, by wpisać dworzec do rejestru zabytków. Architekci podkreślają, że ich...

Zamknij
RadioOlsztynTV