Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Adrian Chwietczuk na podium Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski!

Po 12 latach przerwy, olsztyński kierowca znów stanął na podium Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ostatnio – w 2009 roku, podczas rajdu Lotos, trzeci był Zbigniew Staniszewski.

W sobotę 2.  miejsce w otwierającym sezon Rajdzie Żmudzi zajął Adrian Chwietczuk. Jak relacjonował Radiu Olsztyn, niespecjalnie przejmował się statystykami i wyliczeniami sportowych historyków, tylko jechał po jak najlepszy rezultat.

Nie ciążyło nic na mnie, ponieważ pojechałem tak naprawdę swój rajd, swoim tempem. Miałem dobre samopoczucie przed rajdem, więc wykonaliśmy solidną pracę z zespołem Hołowczyc Racing. To nie jest tylko mój wynik – Jarek Baran, który jest pilotem zrobił fantastyczną pracę, są mechanicy, są osoby z naszego zespołu, które pracowały na ten wynik i osiągnięcie. Mam mały niedosyt, bo może moglibyśmy być pierwsi, gdybyśmy mocniej naciskali od początku dnia, ale taki jest sport. (…)

– mówił Chwietczuk.

00:00 / 00:00

Pierwsze miejsce w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zajął na Litwie broniący tytułu Mikołaj Marczyk. Tuż za podium natomiast – na 4 pozycji – wylądował były mistrz naszego kraju – Wojciech Chuchała, którego pilotował olsztynianin – Sebastian Rozwadowski:

Przede wszystkim cieszymy się z tego, że udało się nam wystąpić, spiąć budżet. Bardzo cieszy nas to 4. miejsce przy dużej konkurencji. (…) Wywozimy z Litwy pokaźną liczbę punktów i wszyscy najgroźniejsi rywale byli za nami (…).

00:00 / 00:00

Pozostali olsztynianie nieco dalej: 15 był Krzysztof Bubik, a 24 – Radosław Typa, który miał spore problemy z pewnym malutkim przełącznikiem…

Ostatnia pętla i wyskoczył nam element, który jest odpowiedzialny za włącznik prądu na zewnątrz. Stanęliśmy na odcinku, straciliśmy ze 2 minuty. Na kolejnym odcinku była podobna sytuacja i wyskoczył nam ten włącznik prądu, więc już wiedzieliśmy, co robić

– wyjaśniał Typa.

00:00 / 00:00

Już za 2 tygodnie – kolejna runda czempionatu, czyli Rajd Polski z bazą w Mikołajkach, zaliczany również do Mistrzostw Europy.

Przypominamy, że specjalnie z tej okazji – tradycyjnie – Radio Olsztyn uruchomi w internecie oraz na oddzielnej częstotliwości Radio Rajdowe.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska/M. Rutynowski

Więcej w rajd, Sebastian Rozwadowski, Mikołaj Marczyk, Adrian Chwietczuk
„Nie możemy o kolegach zapomnieć”. Rusza 2. Rajd Motocyklowy Weteranów

Ponad 1 300 uczestników zgłosiło się do 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów. Jest on organizowany, by uczcić pamięć żołnierzy, którzy zginęli na misjach. Uczestnicy, podzieleni terytorialnie na...

Zamknij
RadioOlsztynTV