Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Abp Józef Górzyński: przeżyjmy Boże Narodzenie wykorzystując kulturę tych świąt

fot. P. Getka

– Dzisiejsza ewangelia przynosi wiadomość najradośniejszą z radosnych – powiedział na antenie Radia Olsztyn arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Dziś Boże Narodzenie, w kalendarzu liturgicznym kościoła katolickiego określone mianem „Uroczystość Narodzenia Pańskiego”. Arcybiskup Józef Górzyński namawia wiernych do tego, by okres Bożego Narodzenia przeżyć wykorzystując kulturę tych świąt – wyrażoną różnymi „znakami”.

Treść kolęd przecież jest często bardzo bogata teologicznie, a podana w przystępny sposób i z dużą dozą piękna. Liturgia tych świąt jest przebogata i to są pewne pomoce dla nas i narzędzia, które nam bardzo ułatwiają. Wystarczy być otwartym na te znaki i w nie wchodzić, szukając nie tylko doznań, ale przede wszystkim treści

– wyjaśnił.

Okres Bożego Narodzenia wierni Kościoła katolickiego przeżywają do Niedzieli Chrztu Pańskiego. W przyszłym roku wypada ona już 7 stycznia. Jednak w polskiej tradycji szopki i choinki stoją w kościołach aż do 2 lutego, do Ofiarowania Pańskiego zwanego też Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Boże Narodzenie, kościół katolicki
Co zrobić w przypadku przejedzenia?

W czasie świąt potrafimy zjeść od 4 nawet do 6 tysięcy kalorii dziennie. Tymczasem nasze zapotrzebowanie wynosi zwykle od 2 do 2,5 tysiąca kalorii. Ciężko jednak...

Zamknij
RadioOlsztynTV