Samborowo ma nowy GOK. Modernizacja za ponad 4 mln zł zakończona
Koncerty, jarmark oraz liczne warsztaty. W Samborowie uroczyście otwarto zmodernizowany budynek Gminnego Ośrodka Kulturalno-Bibliotecznego.
To inwestycja, o którą samorząd starał się od wielu lat – przekazał wójt gminy Ostróda – Bogusław Fijas.
Oczekiwana przez wiele pokoleń, ale praktycznie od samego początku funkcjonowania samorządu, ten GOK niestety nie był taką reprezentacyjną budowlą w gminie. Już moi poprzednicy marzyli o tym, żeby kiedyś wybudować takie nowoczesne centrum
– powiedział.
Jak dodał wójt, zmodernizowany obiekt zapewni mieszkańcom liczne wydarzenia kulturalne.
Na pewno będzie służył mieszkańcom Samborowa, jak i całej gminy, bo zainteresowanie jest duże nie tylko z racji otwarcia, ale w ogóle wcześniej te centrum bardzo fajnie funkcjonowało, a warunki były nie do zaakceptowania
– dodał.
Modernizacja Gminnego Ośrodka Kulturalno-Bibliotecznego kosztowała 4 miliony 300 tysięcy złotych. Dofinansowanie z rządowych programów wyniosło w sumie 3 miliony 100 tysięcy złotych.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: P. Świniarski
Redakcja: P. Jaguszewski


















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






