Olsztyn, Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Region
PARP zaprosiła przedsiębiorców na warsztaty
Przedsiębiorcy z regionu uczestniczą w pierwszych warsztatach biura regionalnego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Olsztynie. „Jak wykorzystać Fundusze Europejskie dla rozwoju firm w Polsce Wschodniej”?
Warsztaty są skierowane przede wszystkim do start-upów. – Zgłasza się do nas wiele nowych firm, z różnych branż – powiedziała Agnieszka Stajszczak z olsztyńskiego biura PARP.
Od poradni psychologicznych, które są gdzieś tam w zamiarze założenia, poprzez adwokatów, firmy konstruujące elementy do upinania włosów, jakieś elementy do mebli, bądź osoby, które chcą założyć firmy pod kątem na przykład wyżywienia. Wachlarz jest przeogromny
– wymieniała.
To pierwsza taka inicjatywa regionalnego biura agencji. – Zapraszamy przedsiębiorców do kontaktu i korzystania z dotacji – dodała Agnieszka Stajszczak.
Zapraszamy do siebie. Będziemy kierowali do wybranych przez PARP operatorów programu start-up. Dana osoba, dana firma może pozyskać do 600 tysięcy złotych wsparcia ze środków unijnych i te fundusze są. One ruszają w tym roku. Operatorzy są gotowi do otwarcia konkursów. Te konkursy najprawdopodobniej otworzą się w drugim kwartale tego roku
– zapowiedziała.
Warsztaty przygotowano przede wszystkim dla start-upów, ale funduszami są też zainteresowani już działający przedsiębiorcy.
Jeszcze nie korzystałam z dofinansowania z PARP-u, ale jestem bardzo zainteresowana, ponieważ chcę poszerzyć swoją działalność. Dodatkowe środki bardzo się przydadzą. Wynajęłam dodatkowy lokal, będę poszerzać i ofertę produktową, i powierzchnię
– podkreśliła Małgorzata Skowrońska.
Małgorzata Zawadzka z branży IT oceniła, że czasy są trudne dla własnych przedsięwzięć, dlatego warto skorzystać z dofinansowania.
Z własnego doświadczenia wiem, że budowa fajnego projektu aplikacji wymaga dużych nakładów pieniędzy. Potrzebne są potężne środki
– wskazała.
Podczas warsztatów podjęto także temat gospodarki obiegu zamkniętego, która jest częścią wizji osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050.
Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej
Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko