Zabezpieczanie przyszłości – dlaczego warto zainwestować w polisę na życie?
Życie ma to do siebie, że potrafi być nieprzewidywalne. Choroba, wypadek i związane z nimi problemy mogą okazać się na tyle poważne, że zachwieją naszym życiem na długie tygodnie a czasem miesiące. Najgorsze co może się zdarzyć to oczywiście nasza śmierć. Każda osoba, która ma rodzinę, dzieci powinna rozważyć zakup ubezpieczenia na życia, tak na wszelki wypadek i w trosce o przyszłość swoich najbliższych. Co przemawia za tym, aby posiadać ubezpieczenie na życie? O tym piszemy poniżej.
Kto powinien szczególnie pomyśleć o zakupie polisy na życie?
Ubezpieczenie na życie jest produktem niemalże dla każdego. Możemy jednak wskazać grupę klientów, którzy powinni szczególnie rozważyć jego zakup. Należą do nich osoby, które:
– mają na utrzymaniu rodzinę lub zależne od nich osoby (rodzice, dziadkowie), którzy mogliby mieć problemy finansowe w razie ich śmierci lub niezdolności do pracy,
– zaciągnęły kredyt hipoteczny, który musiałby być spłacony przez spadkobierców w razie ich śmierci,
– z racji wykonywanej pracy są bardziej niż inni narażone na ryzyko zachorowania na poważne choroby lub ulegnięcie wypadkowi, które mogłyby wpłynąć na ich zdrowie i sytuację finansową.
Indywidualne ubezpieczenie na życie to zabezpieczenie finansowe, którego zakres wykracza daleko poza śmierć ubezpieczonego
Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego jak działa ubezpieczenie. Według ich wiedzy na wsparcie finansowe z tytułu polisy, można liczyć jedynie w przypadku śmierci ubezpieczonego. Jest to duże uproszczenie, gdyż zakres ochrony zależy od tego, jakie ubezpieczenie wybierzemy i co zostanie określone w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Sprawdź ubezpieczenie na życie (rankingubezpieczennazycie.pl)
W przypadku zajścia, jakich okoliczności ubezpieczenie na życie zapewni nam wypłatę środków z tytułu posiadanej polisy?
Najlepszym argumentem, aby przekonać się do zakupu polisy będzie ukazanie kilku przykładowych sytuacji, w których jej posiadanie może zapewnić wsparcie finansowe. Oto niektóre z nich:
1. Pokrycie kosztów leczenia w tym pobyt w szpitalu
Polisa na życie może pokryć część lub całość tych kosztów, w zależności od wybranego zakresu ochrony.
2. Utrzymanie płynności finansowej w przypadku utraty możliwości zarobkowania
Jeśli w wyniku wypadku lub choroby stracimy zdolność do pracy na czas określony, lub nieokreślony, w ramach polisy możemy otrzymać świadczenie, które pomoże pokryć bieżące wydatki, spłacić raty kredytów.
3. Wypłata świadczenia z tytułu doznania uszczerbku na zdrowiu
Złamanie, nogi, ręki, potrącenie przez samochód mogą doprowadzić do różnego rodzaju problemów zdrowotnych, które mogą zachwiać na długi czas nasze normalne funkcjonowanie.
4. Wypłata świadczenia z tytułu poważnych problemów zdrowotnych
Każdemu może się przytrafić wylew, zawał, nowotwór. W tak trudnych momentach lepiej mieć zabezpieczenie od poważnego zachorowania i móc liczyć na świadczenie, które pomoże sfinansować kosztowne leczenie,
5. Wypłata świadczenia w przypadku innych zdarzeń wymienionych w warunkach polisy
To jedno z mało znanych zastosowań polis na życie. Możemy zawrzeć w warunkach ubezpieczenia wypłatę odpowiedniej kwoty w przypadku np. śmierci współmałżonka lub narodzin dziecka.
Czy polisa na życie zawsze oznacza wysokie koszty?
To jedno z często pojawiających się pytań. Wbrew pozorom, ubezpieczenie na życie, nie musi być drogie, jeśli wybierzemy odpowiedni rodzaj polisy. Wysokość składki zależy bowiem od kilku czynników:
– suma ubezpieczenia – to kwota, którą ubezpieczyciel wypłaci nam lub naszym bliskim w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego,
– zakres ubezpieczenia – to zbiór zdarzeń, które są objęte ochroną ubezpieczeniową. Istnieje możliwość rozszerzenia zakresu, który podwyższa płaconą składkę.
– czas trwania ubezpieczenia – to okres, przez który obowiązuje umowa ubezpieczenia,
– wiek i stan zdrowia ubezpieczonego – istnieją ograniczenia wiekowe, które wpływają na znaczący wzrost składki, który jest następstwem wzrostu ryzyka ubezpieczeniowego,
– rodzaj polisy – może być to typowa ochrona ubezpieczeniowa na wypadek śmierci, jak również gromadzenie kapitału i ochrona,
Wysokość składki na ubezpieczenie na życie zaczyna się już od 30 do 50 zł miesięcznie. Nie jest zatem kwota, która mogłaby naruszać nasz comiesięczny budżet.
Podsumowanie
Mamy nadzieję, że powyższy tekst ukazał, że ubezpieczenie na życie jest czymś, co z całą pewnością warto posiadać. Zapewnia nam nie tylko komfort w trudnych życiowych sytuacjach, ale również psychiczny, gdyż mamy świadomość, że w razie czego mamy zabezpieczenie.
Artykuł sponsorowany