„Atak na region”. Premiera filmu 13 grudnia
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbędzie się premiera filmu „Atak na region” w reżyserii Macieja Mydlaka. Fabularyzowany dokument przedstawia dramatyczne wydarzenia z 1981 roku.
Film jest adaptacją fragmentu książki Zenona Złakowskiego „Stało się”. Historia związana są z atakiem ZOMO na olsztyńską siedzibę NSZZ „Solidarność” w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku.
Film pokazuje fakty i narastające zagrożenie, które jest odczuwane w Zarządzie Regionu. Były tam dyżury całodobowe. Z godziny na godzinę ktoś się przewija przez ten pokój, przynosi jakieś nowe wiadomości, czynny jest teleks i nasłuchiwanie, co się dzieje w kraju
– mówił Zenon Złakowski.
W produkcji występują aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza i Teatru Lalek w Olsztynie. Premiera odbędzie się 13 grudnia o godz. 14 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
Film otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury z programu „Niepodległa”.
Redakcja: A. Niebojewska











![Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










