Dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej o pomocy udzielanej uchodźcom
– Caritas Polska udziela pomocy Ukrainie od pierwszych dni wojny, wspierając też działania państwa i współdziałając z wojewodami – podkreślił Wojciech Borowski dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej. Caritas powołała specjalny zespół i wszystko jest koordynowane pod działalność diecezji przygranicznych.
Pierwszy polem dla Caritas są parafie i to one zajmują się prowadzeniem akcji i zbiórek. W Diecezji Elbląskiej odbyła się kwesta w kościołach z rekordowym wynikiem. Pieniądze są jeszcze zliczane. Ale datki już przekroczyły 100 tysięcy złotych. A teraz elbląska Caritas szykuje się do ogólnopolskiej akcji Paczka dla Ukrainy. Szczegóły będą znane w najbliższych dniach.
Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko














![Weekend pełen smaków i muzyki. Trwa Jarmark Olsztyński [PROGRAM] Weekend pełen smaków i muzyki. Trwa Jarmark Olsztyński [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F07%2FSFEJEmnL.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)













