Koronawirus, Aktualności, Aplikacja mobilna
Kolejne spadki liczby zakażeń. Ile zachorowań w regionie?
333 zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce i 9 w województwie warmińsko-mazurskim odnotowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. To najmniejsza liczba dobowych zakażeń w kraju – po tyle samo jest w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim.
Najwięcej zakażeń – trzy – odnotowano w powiecie szczycieńskim. Po jednym pozytywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 jest w powiatach działdowskim, ełckim, lidzbarskim, olsztyńskim i węgorzewskim. W pozostałych powiatach, a także w Olsztynie i Elblągu, nie było nowych przypadków.
Najwięcej zakażeń w kraju jest natomiast na Mazowszu. Wykryto tam 54 przypadki.
Wykonano ponad 32 tysiące testów na obecność SARS-CoV-2. W regionie niemal tysiąc czterysta.
Minionej doby w kraju zmarło 7 osób, a 5 z nich nie miało innych schorzeń poza COVID-19. W regionie nie było zgonów.
Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski za MZ
















![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)








