Dzieci z Elbląga dostały paczki żywnościowe. To pomoc na czas zamknięcia szkół i stołówek
Elbląski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał dzieciom dożywianym dotąd w szkołach paczki żywnościowe. Część rodzin otrzyma pieniądze na zakup jedzenia.
Przed pandemią koronawirusa z dożywiania w elbląskich szkołach korzystało 880 dzieci. W czasie, kiedy placówki oświatowe zostały zamknięte, wstrzymane zostało także dożywianie w szkołach. W związku z tym elbląski MOPS przekazał 260 dzieciom ze 130 rodzin paczki żywnościowe.
Paczka żywnościowa składa się z podstawowych produktów niezbędnych przede wszystkim do przygotowywania pożywnych śniadań. W pierwszej kolejności wsparcie otrzymały dzieci, które były pod opieką asystenta rodziny.
Pozostałe rodziny dożywianych dotąd dzieci otrzymają pomoc pieniężną na przygotowanie posiłku lub zakup produktów.
Paczki rozwozili pracownicy elbląskiego MOPS i żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Braniewie.
Redakcja: K. Ośko za PAP
















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










