Elbląscy policjanci pracują nad poprawą bezpieczeństwa
Policjanci z Elbląga po raz kolejny włączają się w działania, które mogą poprawić nasze bezpieczeństwo.
W ostatnich latach, wspólnie z lokalną telewizją przygotowali m.in. spoty i filmy ostrzegające seniorów przed oszustami na wnuczka czy o tym jak niebezpieczna jest nadmierna prędkość na drodze. Tym razem, dzięki zgodzie policji powstaje film o aplikacji, nad którą pracują studenci z Uniwersytetu Gdańskiego.
Aplikacja „Way For Life” ma uciszać muzykę w samochodzie poprzez moduł bluetooth po wychwyceniu sygnału nadawanego z syreny pojazdu uprzywilejowanego.
Elbląscy policjanci udostępnili swoje stanowisko oficera dyżurnego czy radiowóz z włączonym sygnałem – wyjaśnia komisarz Krzysztof Nowacki – oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Autorami aplikacji i filmu o jej działaniu są studenci Uniwersytetu Gdańskiego należący do koła naukowego E-XPERT: Michał Kwapiński, Artur Boniecki oraz Piotr Miękus. Uczestniczą oni w międzynarodowym konkursie , którego II etap odbędzie się już za miesiąc w Stanach Zjednoczonych.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski








![Weekend pełen smaków i muzyki. Ruszył Jarmark Olsztyński [PROGRAM] Weekend pełen smaków i muzyki. Ruszył Jarmark Olsztyński [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F07%2F523237882_1154783163347939_8227122999364940369_n.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
















