Olsztyn, Aktualności, Aplikacja mobilna
Zatrważające wyniki badań monitoringu. Kierowcy w Olsztynie nagminnie łamią przepisy drogowe
Zbyt szybka jazda i przejeżdżanie przez skrzyżowania na czerwonym świetle – to najczęstsze grzechy kierowców w Olsztynie.
Kamery ITS tygodniowo obserwują tysiące kierowców łamiących przepisy. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przedstawił dane z ostatniego tygodnia października.
– Są miejsca, gdzie większość kierowców jeździ nieprzepisowo – mówi rzecznik ZDZiT Michał Koronowski.
Najgorzej pod tym względem wypada aleja Warszawska i jej skrzyżowanie z ulicą Dybowskiego. Przez analizowany tydzień powyżej dopuszczalnych 50 km/h jechało około 22 tysięcy kierowców, podczas gdy dziennie przejeżdża to skrzyżowanie niespełna 30 tysięcy pojazdów.
Zgodnie z prawem służby nie mogą wykorzystywać systemu monitoringu skrzyżowań do wystawiania mandatów, dlatego kierowcy, których nie złapie bezpośrednio patrol policji, czują się bezkarnie.
Z danych ZDZiT wynika, że na pięciu analizowanych skrzyżowaniach kierowcy przejechali na czerwonym świetle prawie tysiąc razy. Najczęściej dzieje się na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego z Pstrowskiego i Obiegową.
Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy
















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











