Poszedł na grzyby i zgubił się w lesie. 66-latek znalazł się dopiero w Obwodzie Kaliningradzkim
Grzybobranie zakończyło się nocą spędzoną w lesie i nielegalnym przekroczeniem granicy. Rosyjscy pogranicznicy zatrzymali 66-letniego mieszkańca Korsz, który zgubił się w lesie i odnalazł się dopiero w Obwodzie Kaliningradzkim – informuje kapitan Mirosława Aleksandrowicz ze Straży Granicznej w Kętrzynie.
Mieszkaniec gminy Korsze, dzień wcześniej wybrał się rowerem do pobliskiego lasu, na grzybobranie. Podczas zbierania grzybów zgubił się, a kiedy próbował odnaleźć drogę powrotną zastała go noc. Mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego. Od miejsca, gdzie pozostawił rower przeszedł około 20 km i dotarł w rejon Barcian. 66-latek, gdy zobaczył tory, myślał, że dotrze nimi do Korsz. Po przekroczeniu granicy państwowej został zatrzymany przez Rosjan.
Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Barcianach. Cały i zdrowy wrócił do swojego domu. Sezon grzybowy w pełni, dlatego pogranicznicy apelują o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie leśnych wycieczek. Za nielegalne przekroczenie granicy grozi grzywna a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.
Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=130&h=80&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
















