Koniec pierwszej rekrutacji na UWM
Prawie 6 tysięcy osób zostało przyjętych w pierwszej rekrutacji na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
W tym roku olsztyńska uczelnia mogła przyjąć 7803 osoby. Jednak około 800 studentów rozpoczęło naukę po rekrutacji śródrocznej, w semestrze zimowym.
Jak mówi prorektor ds. studenckich Janusz Piechocki, najwięcej kandydatów jest z województwa warmińsko-mazurskiego, bo ponad 45 procent. Nie zabrakło jednak chętnych z innych rejonów Polski:
Najbardziej oblegane były kierunki medyczne, ale zainteresowanie było też innymi kierunkami:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski uruchomi jeszcze rekrutację jesienną, dla osób poprawiających maturę oraz tych, którzy później zdecydują się na olsztyńską uczelnię. Druga rekrutacja rozpocznie się 10 września i wolnych będzie około tysiąca miejsc.
(kdym/as)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




