Elbląg: Konkurs na stanowisko dyrektora niepotrzebny
Bożena Sielewicz po raz kolejny została szefową Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Władze miasta zdecydowały się na podpisanie nowej umowy z dotychczasową dyrektorką orkiestry bez organizowania konkursu.
Bożena Sielewicz z elbląską kulturą jest związana od ponad 30 lat. Pracowała między innymi jako zastępca dyrektora w CSE Światowid.
Później zajmowała stanowisko naczelnika Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego. Z jej inicjatywy w 2007 roku powołano Elbląską Orkiestrę Kameralną. Cztery lata później wygrała konkurs na jej dyrektora.
Bożena Sielewicz tak mówi o swoim pomyśle na elbląskich kameralistów.
Dotychczasowa praca Bożeny Sielewicz w EOK została pozytywnie oceniona przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Cantata i Zarząd Zrzeszenia Filharmonii Polskich. Według nowej umowy będzie zatrudniona do końca sierpnia 2019 roku.
(ażył/łw)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







