Radni Olsztyna chcą poprawić bezpieczeństwo pieszych
Radni Olsztyna przygotują Strategię Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To odpowiedź na stale wzrastającą liczbę śmiertelnych wypadków w stolicy Warmii i Mazur.
Tylko w pierwszej połowie tego roku na ulicach Olsztyna zginęło 8 osób. Dla porównania, w ubiegłym roku – 3.
Radny Łukasz Łukaszewski, pracujący nad strategią, mówi, że fotoradary to tylko jedno z rozwiązań. Uważa jednak, że są skuteczne, bo kierowcy widząc je – ściągają nogę z gazu.
Olsztyn ma stawiać jednak na strefy, w których będzie można poruszać się wyłącznie z prędkością 30 kilometrów na godzinę, strefy ruchu, a także miejsca, gdzie pierwszeństwo będą mieli piesi i rowerzyści.
Urzędnicy pracujący nad strategią bezpieczeństwa ruchu drogowego zwracają uwagę m.in. na problem na odcinku ulicy Żołnierskiej między Dworcową a Kościuszki. Twierdzą, że jest tam za dużo, bo aż 8, przejść dla pieszych bez świateł. (mlewin/as)






















![Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA] Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F9999%2F03%2FRO_PierwszyDzienWiosny_16x9_2.png&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




