Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak dbać o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów? O tym rozmawiają w Sile naukowcy i drogowcy

Fot. Agnieszka Chmielewska

Drogi są nie tylko dla samochodów, a ich zarządcy powinni w większym stopniu uwzględniać bezpieczeństwo pieszych czy rowerzystów – o tym w podolsztyńskiej Sile rozmawiają naukowcy i drogowcy.

7. Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe to spotkanie naukowców i praktyków. To próba stworzenia forum do dyskusji, a przede wszystkim wypracowania wniosków, z których będzie można korzystać w całym kraju.

Raport Najwyższej Izby Kontroli z czerwca tego roku potwierdza, że w Polsce nie ma instytucji koordynującej działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. To oznacza, ze każda strona – policja, drogowcy, czy też edukacja działają na własną rękę, a ich działania nieraz się wykluczają. Takim koordynatorem ma być właśnie Forum Drogowe, które uzyskało rekomendacje ministra infrastruktury.

Konferencja objęta jest patronatem honorowym ministra infrastruktury, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego oraz prezydenta Olsztyna.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, bezpieczeństwo, kierowcy, rowerzysci, bezpieczeństwo ruchu drogowego
Na ratunek Poli

W czasie ostatniej Dziecinady postanowiliśmy porozmawiać o bezpieczeństwie dzieci w ruchu drogowym. Nasze studio odwiedziła policjantka kom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, która...

Zamknij
RadioOlsztynTV