Obserwatorzy: „kampania była wyjątkowo nudna i bezbarwna”
Kończy się kampania przed wyborami do Europarlamentu – i jak mówią obserwatorzy – kampania wyjątkowo nudna i bezbarwna. Według doktora Krzysztofa Szulborskiego – socjologa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – niewiele dało się po niej zapamiętać:
Dowodów na to jest wiele – jeden z nich przytacza Stanisław Brzozowski – dziennikarz Gazety Olsztyńskiej, jako sprawozdawca sądowy nie odnotował ani jednej skargi w trybie wyborczym:
Przyczyn tak nudnej kampanii również jest sporo. Jedna z nich, to… kandydaci – uważa Tomasz Kurs z Gazety Wyborczej:
A bezbarwna kampania przekłada się zazwyczaj na frekwencję. Według socjologa Krzysztofa Szulborskiego, niewiele osób pójdzie do urn z jeszcze jednego powodu:
Wybory do Europarlamentu – już w niedzielę. A dziś od północy w całym kraju będzie obowiązywała cisza wyborcza. (M.Świniarski/as)










![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














