Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

82-latka błąkała się w nocy po ulicach. To kolejny taki przypadek w tym tygodniu

Po ulicach Iławy błąkała się w nocy starsza kobieta. Zainteresował się nią przypadkowy przechodzień.

Kobieta zgubiła się i nie pamiętała gdzie mieszka. Dlatego mężczyzna zadzwonił po pomoc do policjantów – relacjonuje aspirat Joanna Kwiatkowska z iławskiej komendy.

Kobieta wiedziała jak się nazywa, ale nie pamiętała swojego adresu zamieszkania. Policjanci ustalili dokładne dane 82-latki, zawieźli do domu i przekazali pod opiekę najbliższych.

To kolejny taki przypadek w ostatnich dniach w województwie. Poprzedniej nocy w Szczytnie funkcjonariusze odwieźli do domu 88-latka, który chodził po ulicy w piżamie i bez butów. Mężczyzna ma zaniki pamięci.

Policjanci apelują do wszystkich, by zwracali uwagę na osoby potrzebujące pomocy. To mogą być seniorzy, ale także bezdomni, osoby nietrzeźwe czy chore. Noce wciąż są bardzo zimne i zostawienie takich osób na ulicy bez wsparcia, może skończyć się dla nich tragicznie.

87-latka w piżamie błąkała się po mieście

Policjanci ze Szczytna pomogli 88-latkowi, który błąkał się w nocy po mieście

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senior, pamięć, ulica, noc
Odblaski dla seniorów. Specjalne parasolki, torby i światełka zwiększą ich bezpieczeństwo

Seniorzy z Elbląga dostaną w prezencie różnego rodzaju odblaskowe przedmioty. Pomogą one podnieść poziom bezpieczeństwa, tak by osoby starsze były dobrze widoczne po zmroku. W wyborze...

Zamknij
RadioOlsztynTV