Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe mieszkania w Mrągowie. Skorzystają rodziny bez zdolności kredytowej

Fot. pixabay

Mrągowo zbuduje około 80 mieszkań dla rodzin, które nie mają zdolności kredytowej. Na mocy umowy podpisanej z Krajowym Zasobem Nieruchomości na Osiedlu Mazurskim powstaną dwa nowe bloki mieszkalne.

Miasto podpisało umowę z Krajowym Zasobem Nieruchomości przekazując 43 proc. udziałów Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Karo”.

Dzięki temu możemy zacząć wspólną realizację budowy dwóch budynków wielorodzinnych na Osiedlu Mazurskim. Będą przeznaczone dla mieszkańców, którzy nie mają zdolności kredytowej. Tutaj będą mieli możliwość uzyskania takiego mieszkania z prawem dojścia do własności

– powiedział Radiu Olsztyn Stanisław Bułajewski, burmistrz Mrągowa.

00:00 / 00:00

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy mają powstać projekty budowlane, a wiosną przyszłego roku ratusz planuje ogłosić przetarg na realizację inwestycji. Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie kryteria będzie należało spełnić, by móc wnioskować o takie mieszkanie. Mrągowski magistrat dopiero rozpoczął prace nad przygotowaniem tych przepisów.

Jaki będzie koszt utrzymania tego mieszkania po zakończeniu kredytu, czyli po 30 latach, trudno w tej chwili ocenić. Na razie oczekujemy wpłaty od mieszkańców na poziomie 20 tys. złotych. Potem będą mieli bardzo nisko oprocentowany kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Docelowo czynsz, włącznie z kredytem, ma być bardzo niski i wynosić mniej niż tysiąc złotych

– wyjaśnił Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

00:00 / 00:00

Obecny na podpisaniu umowy wojewoda Artur Chojecki zachęcał pozostałe samorządy do współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Takie mieszkania mogą być odpowiedzią na potrzeby demograficzne naszego kraju

– mówił Chojecki.

Mrągowo, sondując potrzeby mieszkańców, przygotowało specjalną ankietę. Odpowiedziało na nią około 180 osób, które były zainteresowane takim mieszkaniem.

Fot. M. Lewiński

Fot. W-M Urząd Wojewódzki

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mrągowo, mieszkania
Będą dwa kolejne szpitale covidowe w regionie. Placówki wygaszają działalność oddziałów

W regionie zapełniają się łóżka przeznaczone dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W najbliższym czasie kolejne szpitale będą przekształcone w covidowe. Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV