Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

59-latek zakażony koronawirusem wybrał się na zakupy

W jednym ze sklepów w Działdowie dzielnicowy wylegitymował 59-latka, który nie miał maseczki. Okazało się, że był on objęty izolacją po pozytywnym wyniku testu na COVID-19.

Zwrócił na siebie uwagę dzielnicowego, bo chodził po sklepie bez maseczki. Funkcjonariusz postanowił go wylegitymować. Okazało się, że kontrolowany został wcześniej objęty izolacją domową w związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.

Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Sprawdzenie w bazach potwierdziło, że powinien przebywać w odosobnieniu do północy tego dnia

– podała policja.

Mieszkaniec Działdowa będzie odpowiadał za złamanie zasad izolacji. Za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób, kodeks karny przewiduje od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W przypadku naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji – związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem lub zwalczaniem COVID-19 – państwowy powiatowy inspektor sanitarny może w drodze decyzji administracyjnej nałożyć karę do 30 tys. zł.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w sklep, maseczka, koronawirus, zakażenia
O nowych obostrzeniach i propozycji wstrzymania modernizacji dróg. Słuchaj audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli: Piotr Cezary Lisiecki - Konfederacja - Ruch Narodowy Dariusz Rudnik...

Zamknij
RadioOlsztynTV