Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Między Wersalem a plebiscytem

W tym roku mija 100 lat od Plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu, który zdecydował o przebiegu granic państwa polskiego po zakończeniu I wojny światowej.

W rocznicę tamtych wydarzeń Narodowe Centrum Kultury oraz Radio Olsztyn przygotowały serial paradokumentalny, który przedstawia najważniejsze zagadnienia wyjątkowo trudnej walki o przyłączenie Warmii, Mazur i Powiśla do Polski. To złożona historia o przegranej sprawie, za którą jej uczestnicy gotowi byli oddać życie.

W serialu zostały wykorzystane materiały archiwalne Radia Olsztyn, w których występują autentyczni świadkowie tamtych wydarzeń oraz fragmenty słuchowiska Łukasza Staniszewskiego „Ślady na śniegu”. Autorem scenariusza jest dziennikarz Radia Olsztyn Mirosław Sochacki. Za realizację dźwiękową odpowiada Łukasz Staniszewski.

Serial (10 odcinków) emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 11.45 na antenie Radia Olsztyn. Pierwszy odcinek 30 listopada.

Audycja zrealizowana na zlecenie Narodowego Centrum Kultury, dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bliższe Spotkania – 30.11.2020

Koronawirus – ozonowanie, konkurs kulinarny i savoir-vivre - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski. Ze względu na pandemię...

Zamknij
RadioOlsztynTV