Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Między Wersalem a plebiscytem”. Nowy serial historyczny na antenie Radia Olsztyn

„Między Wersalem a plebiscytem” – paradokumentalny serial historyczny o plebiscycie na Warmii, Mazurach i Powiślu. Premiera w najbliższy poniedziałek na antenie Radia Olsztyn.

W tym roku mija 100 lat od Plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu, który zdecydował o przebiegu granic państwa polskiego po zakończeniu I wojny światowej.

W rocznicę tamtych wydarzeń Narodowe Centrum Kultury oraz Radio Olsztyn przygotowały serial paradokumentalny, który przedstawia najważniejsze zagadnienia wyjątkowo trudnej walki o przyłączenie Warmii, Mazur i Powiśla do Polski. To złożona historia o przegranej sprawie, za którą jej uczestnicy gotowi byli oddać życie.

W serialu zostały wykorzystane materiały archiwalne Radia Olsztyn, w których występują autentyczni świadkowie tamtych wydarzeń oraz fragmenty słuchowiska Łukasza Staniszewskiego „Ślady na śniegu”. Autorem scenariusza jest dziennikarz Radia Olsztyn Mirosław Sochacki. Za realizację dźwiękową odpowiada Łukasz Staniszewski.

Serial (10 odcinków) emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 11.45 na antenie Radia Olsztyn. Pierwszy odcinek już 30 listopada.

Audycja zrealizowana na zlecenie Narodowego Centrum Kultury, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Autor: Ł. Staniszewski
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w serial, plebiscyt, Mirosław Sochacki, Łukasz Staniszewski, Narodowe Centrum Kultury, Wersal
„Gdy rodziła się wolność”. Wyjątkowy serial o narodzinach „Solidarności”

W tym roku jednym z najważniejszych wydarzeń w Polsce były obchody 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Chcąc przybliżyć atmosferę tamtych lat Narodowe Centrum Kultury oraz Radio...

Zamknij
RadioOlsztynTV