Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

36-latek śmiertelnie pobił partnerkę w elbląskim Parku Kajki. Sąd rozpatruje apelację od wyroku

Sąd Okręgowy w Elblągu rozpatruje apelację od wyroku w sprawie śmierci młodej kobiety z września 2017 roku. W pierwszej instancji sąd uznał winnym jej partnera i skazał go na 4 lata więzienia.

Do tragedii doszło w elbląskim Parku Kajki, kiedy 36-letni Michał G. wracał z imprezy razem z Moniką F. Doszło do szarpaniny, w wyniku której kobieta straciła przytomność i wpadła do przepływającej przez park rzeczki. Poszkodowana zmarła następnego dnia, bo parter nie udzielił jej na czas pomocy, ale nic nie wskazuje na to, że chciał ją zabić – tak uznał sąd i wyznaczył mężczyźnie karę czterech lat więzienia, łagodząc ją z powodu niekaralności oskarżonego.

Od wyroku odwołali się zarówno obrońca, jak i prokurator. Do sądu wpłynął wniosek o uzupełnienie opinii biegłego. O tym czy tak się stanie zdecyduje sąd, bo nie każdy wniosek stron służy dalszemu rozpatrywaniu sprawy. Jeśli tak nie jest, zostanie oddalony – tłumaczy rzecznik sądu Tomasz Koronowski.

Jeśli sąd dopuści kolejny dowód, wtedy postępowanie w drugiej instancji będzie toczyć się dalej. Jak informuje rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu, na tym etapie nie wiadomo kiedy zapadnie wyrok.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, pobicie, więzienie, wyrok, apelacja, sąd okręgowy w Elblągu, park Kajki, Tomasz Koronowski
Nie żyje Izabela Godlewska, matka zabitego w Grudniu ’70 elblążanina Zbyszka Godlewskiego.

18-letni Zbyszek Godlewski zginął w drodze do pracy w stoczni 17 grudnia 1970 roku. Został zastrzelony przez żołnierza Ludowego Wojska Polskiego na przystanku SKM w Gdyni....

Zamknij
RadioOlsztynTV