Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

30 nowych przypadków koronawirusa na Warmii i Mazurach, w kraju 624 zakażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 624 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, wśród nich są mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. W ciągu doby zmarło 7 chorych.

Wśród nowych zakażeń aż 30 jest na Warmii i Mazurach. Tak dużo nowych przypadków zachorowań nie było jeszcze w regionie od początku epidemii. 20 zachorowań zanotowano w powiecie bartoszyckim. Z powodu koronawirusa wśród pracowników, tamtejszy sąd rejonowy odwołał rozprawy w miniony czwartek i piątek, a także na najbliższy poniedziałek i wtorek.

Po 2 nowe zachorowania są w Olsztynie oraz w powiatach ostródzkim i węgorzewskim, a po jednym w Elblągu i w powiatach nowomiejskim, piskim i olsztyńskim.

Od początku epidemii w regionie potwierdzono 490 przypadków zakażeń koronawirusem, 288 osób już wyzdrowiało, a dwie zmarły.


W kraju nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (149), małopolskiego (108), mazowieckiego (81), wielkopolskiego (63), pomorskiego (40), warmińsko-mazurskiego (30), podkarpackiego (28), łódzkiego (22), lubuskiego (20), lubelskiego (17), zachodniopomorskiego (15), opolskiego (13), dolnośląskiego (12), świętokrzyskiego (11), podlaskiego (10) i kujawsko-pomorskiego (5).
Zmarło kolejnych siedem zakażonych osób – 4 kobiety i 3 mężczyzn w wieku od 51 do 94 lat. Zgony miały miejsce w Krakowie, Radomiu, Tychach, Poznaniu, Łańcucie i Starachowicach.

Wczoraj informowano o 843 przypadkach, w piątek o 809. Od początku pandemii w całym kraju odnotowano dotąd 51 tysięcy 791 przypadków zakażenia – podało dziś Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 1 tysiąc 807 osób.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za W.Chromy/MZ/UW/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19
Klienci bez maseczek nie będą obsługiwani. Centra Handlowe chcą zaostrzenia prawa wobec łamiących zasady bezpieczeństwa

Handlowcy popierają zapowiadane przez Ministerstwo Zdrowia wprowadzenie normy prawnej, która pozwoli nie obsłużyć klientów nienoszących masek ochronnych na terenie lokali w centrach handlowych. Właściciele i zarządzający...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV