Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

3 osoby tymczasowo aresztowane. Straż graniczna zabezpieczyła susz tytoniowy o wartości ponad 3 milionów złotych


Straż graniczna z Warmii i Mazur rozbiła grupę przestępczą zajmującą się produkcją i sprzedażą suszu tytoniowego. Ujawniony towar wart jest ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych.

Nielegalna krajalnia suszu działała na terenie województwa łódzkiego. Strażnicy graniczni z Warmii i Mazur i policjanci z Łodzi, w jednym czasie, na terenie kilku posesji w powiatach: sieradzkim i poddębickim przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze.

Na jednej z posesji zatrzymano na gorącym uczynku 3 mężczyzn, którzy zajmowali się przetwarzaniem suszu tytoniowego, który miał posłużyć do produkcji papierosów. W pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczono 6,5 tysiąca kilogramów suszu o szacunkowej wartości ponad 3 milionów 200 tysięcy złotych. Zabezpieczono również maszyny służące do przetwarzania tytoniu.

Zatrzymano mężczyzn w wieku 25, 36 i 37 lat. Cała trójka usłyszała zarzuty posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych i nielegalnej produkcji tytoniu. Grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o aresztowaniu ich na 3 miesiące. Dalsze czynności, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za W-MOSG

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, papierosy, areszt, Susz, straż graniczna, tytoń, przestępcy, video
Dwie osoby ranne. Powalone drzewa i konary. Strażacy podsumowali skutki wichury, która przeszła nad Warmią i Mazurami

Dwie kobiety zostały ranne ,w tym jedna poważnie po tym, jak w Reszlu spadł na nie konar drzewa złamany przez silny wiatr. Do groźnego wypadku doszło...

Zamknij
RadioOlsztynTV