Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

25 tysięcy zł grzywny za złamanie kwarantanny domowej. Mieszkaniec Morąga wychodził po zakupy i odwiedzał znajomą

Mieszkaniec Morąga został ukarany grzywną w wysokości 25 tysięcy złotych za to, że będąc na kwarantannie domowej wielokrotnie wychodził z domu, np. na spacery, do sklepu, w gości do znajomej.

Grzywnę za złamanie zasad kwarantanny domowej nałożył powiatowy inspektor sanitarny w Ostródzie. Jak poinformowała policja 28-letni mężczyzna karę ma zapłacić w trybie natychmiastowym.

Za każdym razem, gdy policjanci stwierdzali, że ten mężczyzna naruszał zasady kwarantanny sporządzali dokumentację i przekazywali ją sanepidowi w Ostródzie. Wczoraj została wydana decyzja w trybie administracyjnym o nałożeniu na tego człowieka wysokiej grzywny

– powiedziała oficer prasowa policji w Ostródzie Anna Balińska.

Policjanci kontrolujący zachowanie 28-latka, który miał przebywać na kwarantannie domowej zastali go m.in. przed blokiem, w sklepie, na spacerze oraz na wizycie u znajomej.

Do naruszenia zasad kwarantanny przez tego pana dochodziło wielokrotnie

– powiedziała Balińska.

Policja w Elblągu poinformowała, że grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych został ukarany mieszkaniec miasta, który złamał zasady kwarantanny domowej.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kara, złamanie, koronawirus
Kolejny pacjent szpitala zakaźnego w Ostródzie wyzdrowiał. W regionie koronawirusa zwalczyło już 18 osób

Wieczorem rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego poinformował, że wyzdrowiała młoda mieszkanka powiatu nowomiejskiego, która leżała w szpitalu w Ostródzie. Wcześniej Krzysztof Guzek mówił o 6 innych osobach, u...

Zamknij
RadioOlsztynTV