Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

25 lat więzienia dla szefa gangu ps. „Kulawy”. Siedmiu członków grupy przestępczej usłyszało wyroki od 4 do 10 lat

Sąd ogłosił wyrok w sprawie „Kulawego”, fot. M.Stankiewicz

Jan R. ps. Kulawy skazany przez Sąd Okręgowy w Elblągu na 25 lat więzienia za kierowanie zbrojną grupą przestępczą i za nakłonienie członków tej grupy do zamordowania dwóch biznesmenów ze Szczecina – ogłosił sędzia Tomasz Piechowiak. 

00:00 / 00:00

Siedmiu innych członków grupy, w tym oskarżani o podwójne zabójstwo usłyszało wyroki od 4 do 10 lat więzienia. Jeden zapłaci grzywnę. Najcięższy zarzut podwójnego zabójstwa sądzony był na podstawie łańcucha poszlak, nie ma dowodów kto i jak pozbawił życia ofiary. Choć sąd do tego faktu nie miał wątpliwości. Do dziś nie znaleziono ciał zamordowanych.

Podczas ogłoszenia wyroku obecny był tylko Jan. R. Były też żony zamordowanych, które są rozczarowane tym, że mordercy nie odpowiedzą za to zrobili i zapowiadają apelację. – Wyjdą z więzienia i następnego człowieka zamordują – tłumaczą.

Dodajmy, że przypadku innych zarzutów – przemytu narkotyków i papierosów, wyłudzeń odszkodowań za wypadki samochodowe czy pobicia dowodów nie brakowało. Wyroki nie są prawomocne. Strony zapowiadają odwołanie po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem.

Mira Stankiewicz/asocha

 


B.Gajlewska/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, gang, Elbląg, wyrok
ul. Armii Ludowej na generała Władysława Andersa, ul. Leona Kruczkowskiego na Wisławy Szymborskiej, a Diaczenki na Starowiejską

Elbląska Rada Miasta rozważy zmianę nazw trzech ulic i patrona jednej szkoły. Projekt uchwały, który powstał po konsultacji z Instytutem Pamięci Narodowej jest już gotowy. Wszystko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV