Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

23 osoby nie żyją, prawie 400 jest rannych – policja podała wstępny bilans majowego weekendu

Z policyjnych danych wynika, że od wtorku na polskich drogach zginęły 23 osoby, a 391 zostało rannych – poinformował Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji.

W tym czasie w województwie warmińsko-mazurskim zginęła  jedna osoba, a prawie 40 zostało poszkodowanych. Zatrzymano też ponad 30 nietrzeźwych kierujących.  Około 5 tysięcy policjantów dbało o bezpieczeństwo na drogach, między innymi poprawiając płynność ruchu oraz sprawdzając stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców.

Od wtorku w całym kraju trwała policyjna akcja „Bezpieczna majówka”. Do niedzieli na drogach było więcej patroli ruchu drogowego, także w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami.

W nocy i nad ranem na drogach może być ślisko, bo w kilku województwach, także w warmińsko-mazurskiem prognozowane są przymrozki, nawet do -6 stopni.

Fot. fotolia.pl

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, policja, drogówka, bezpieczeństwo, droga, majowy majowka
Majowy weekend na drogach. Warmińsko-mazurscy policjanci patrolują trasy krajowe i wojewódzkie

Drogi regionu patrolują funkcjonariusze w oznakowanych i nieoznakowanych samochodach oraz na motocyklach. Podczas akcji "Majowy weekend" policjanci reagują przede wszystkim na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego,...

Zamknij
RadioOlsztynTV