Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

13-latka trafiła do szpitala, miała 2,5 promila. Policja aresztowała jej pełnoletniego kolegę

Fot. Fotolia.com

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi, który podał 13-latce alkohol. Dziewczyna w stanie upojenia alkoholowego trafiła do szpitala, a młody mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W czwartek, 19 lipca, około godziny 20:00, oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o nastolatce, która w gminie Zalewo leży na jednym z boisk, najprawdopodobniej w stanie upojenia alkoholowego. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i dotarli do nieprzytomnej dziewczynki.

Na miejscu przebywały także koleżanki nastolatki i jej matka. Wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia przetransportował 13-latkę do szpitala. W tym czasie policjanci ustalili, że młoda mieszkanka powiatu iławskiego alkohol dostała od swojego 18-letniego znajomego. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Jak wykazały wykonane badania, 13-latka miała aż 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 18-letniemu mieszkańcowi powiatu iławskiego, któremu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Takiej karze zgodnie z art. 208 kodeksu karnego podlega każdy, kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju.

Źródło: KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, areszt
Znęcał się nad swoją partnerką. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad nad swoją partnerką. 21-latek od kilku miesięcy wszczynał w domu bezpodstawne awantury, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV