Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

100 milionów złotych trafi do rolników, których uprawy ucierpiały z powodu pogody

Wiosenne przymrozki i sierpniowe nawałnice zniszczyły w znacznym stopniu tegoroczne zbiory. O wsparcie będą mogli się ubiegać  wszyscy, których uprawy zostały zniszczone w 70. procentach.

Pomoc, czyli łącznie 100 ml zł, będzie przekazana po ostatecznym oszacowaniu strat. Do ministerstwa rolnictwa trafiły już wszystkie raporty z komisji terenowych szacujących straty po wiosennych przymrozkach. Z uwagi na ostatnie ulewy, część komisji musiała wznowić prace.

– Z tego powodu na przekazanie pieniędzy trzeba jeszcze poczekać – informuje podsekretarz stanu w resorcie rolnictwa Rafał Romanowski.

00:00 / 00:00

Straty w uprawach po wiosennych przymrozkach oszacowano na ponad miliard złotych. Z uwagi na ostatnie obfite ulewy i gradobicia ta skala z pewnością wzrośnie.

00:00 / 00:00

Rolnicy będą mogli również ubiegać się o pomoc w odbudowie pomieszczeń gospodarczych po ostatnich nawałnicach. Pomoc państwa na ten cel może wynieść do 100 tysięcy złotych.

Autor: IAR
Redakcja BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, wieś, rolnictwo, rolnicy, odszkodowania, rolnik, pogoda, uprawy, straty
15 lat temu nad Puszczą Piską przeszedł huragan. Odnowienie zniszczonego lasu zajęło osiem lat

Do czasu ostatnich nawałnic, za największą tego typu klęskę żywiołową w historii polskiego leśnictwa uważano huragan, który w 2002 roku przeszedł nad Puszczą Piską. Usuwanie jego...

Zamknij
RadioOlsztynTV