Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zima zła

Fot. P. Getka

Wesoła, rozśpiewana wizyta – tak można podsumować dzisiejsze odwiedziny dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Olsztynie.

Zwycięzcy jednej z trzech głównych nagród najpierw nagrali w PRO Studio piosenkę „Przyszedł nocą miś” (pod czujnym i fachowym okiem Ryszarda Szmita: jednego z najbardziej cenionych realizatorów w Polsce), a następnie udali się na wycieczkę po radiu, w którym nie brakuje ciekawych miejsc do zwiedzenia.

Dzieci zobaczyły jak prowadzi się i realizuje program, zwiedziły studio nagraniowe, do którego często zaprasza się gości, obejrzały (uwaga, uwaga, trudne słowo) amplifikatornię, w której jest „serce radia”. To na początku. Później było posiedzenie w sali konferencyjnej, a na końcu zwiedzanie newsroomu, czyli królestwa dziennikarzy. Jak zwykle mamy zdjęcia oraz nagrany utwór.

00:00 / 00:00

PS. Bałwany zrobione przez przedszkolaków cały czas pomagają nam w codziennych pracach. Niedługo dostaną swój program „Przeminęło ze śniegiem”, w którym będą opowiadać o… a zresztą, najlepiej sprawdźcie sami 🙂

W środę odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 4 w Nidzicy. Pomimo podróży nie zabrakło im sił żeby zaśpiewać jakże znaną wśród „Wesołych Bałwanów” piosenkę „Zima zła” (podobno ktoś widział jak zaciekawiona Zima zajrzała przez okno w PRO Studiu żeby sprawdzić kto tak ładnie śpiewa).

Po nagraniu porozmawialiśmy z Ryszardem Szmitem, który nagrał piosenkę, a następnie ruszyliśmy w podróż po radiu. Było wesoło oraz interesująco. Dzieci zobaczyły najciekawsze miejsca i wysłuchały opowieści pracujących tam osób. Oczywiście jak zawsze mamy fotorelację oraz piosenkę

00:00 / 00:00

PS. Bałwany zrobione przez przedszkolaków z Nidzicy powiedziały, że chcą jeszcze z nami trochę zostać. Zamieszkały w lodówce i przygotowują program „Gotuj z Bałwanami”. Niedługo premierowy odcinek!

Pewnie nikt nam nie uwierzy, ale taka jest prawda: we wtorek przypłynęli do nas „Piraci” z Przedszkola Miejskiego nr 39 w Olsztynie. Na szczęście zamiast szabel mieli uśmiechy.

Najpierw zaśpiewali (nie, nie piracką pieśń) piosenkę pt. „Bałwanek” a następnie wyruszyliśmy w rejs po radiowych wodach. Przepłynęliśmy m.in. Morze Studyjne, Ocean Korytarzowy oraz Morze Konferencyjne. Czy mamy fotorelację i nagraną piosenkę? Pewnie!

00:00 / 00:00

PS. Bałwany zrobione przez przedszkolaków kończą nagrywanie pierwszego odcinka audycji: „Fitness na biegunie”. Premiera w przyszłym tygodniu!

 

Autor: D. Chowaniec
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w konkurs
Uczniowie uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych

Elbląskie Stowarzyszenie imienia gen. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego ogłosiło konkursy z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dla najmłodszych dzieci to konkurs plastyczny, dla starszych -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV