DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Zwycięstwo Słoweńców w wielkim stylu. Polacy poza podium

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym mistrzostw świata w lotach w norweskim Vikersund. Złoto zdobyli Słoweńcy, srebro Niemcy, a brąz ekipa gospodarzy.

Słowenia pierwsze w historii drużynowe złoto MŚ w lotach zdobyła w wielkim stylu. Niemcy zgromadzili aż o 128 pkt mniej, a strata broniących tytułu Norwegów wyniosła 151,9 pkt.

Biało-czerwoni startowali w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Jakub Wolny.

Polacy zakończyli mistrzostwa bez medalu. W odbywającym się w piątek i sobotę konkursie indywidualnym najlepszy był Jakub Wolny, zajmując 11. miejsce.

Skoczkowie mają teraz kilka dni przerwy, a w najbliższy weekend następne zawody Pucharu Świata, tym razem w Oberstdorfie.

Autor: PAP / IAR
Redakcja: K. Ośko

Więcej w skoki narciarskie
Poznaliśmy nowego mistrza świata w lotach narciarskich. Najlepszy z Polaków Jakub Wolny

Marius Lindvik zdobył złoty medal mistrzostw świata w lotach narciarskich w Vikersund. Norweg po czterech skokach o 9,9 pkt wyprzedził Słoweńca Timiego Zajca. Najlepszy z Polaków...