Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwolniony policjant zniesławił komendanta WSPol?

Fot. WSPol

Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przez byłego wykładowcę przestępstw m.in. zniesławienia oraz składania fałszywych oskarżeń.

Uczelnia powtórzyła, że wysłanie na emeryturę policjanta nie miało nic wspólnego ze zgłaszanymi przez niego nieprawidłowościami w Wyższej Szkole Policji.

W piątek w mediach pojawiła się informacja o zwolnieniu ze skutkiem natychmiastowym wykładowcy za to, że ten złożył doniesienie do prokuratury na komendanta-rektora tej uczelni.

„W nawiązaniu do doniesień medialnych związanych ze zwolnieniem ze służby jednego z wykładowców, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oświadcza, że nieprawdą jest, iż przyczyną zwolnienia tego funkcjonariusza było złożenie przez niego do prokuratury zawiadomienia na władze Uczelni. Wykładowca został zwolniony ze służby w Policji na podstawie przepisów, zgodnie z którymi policjanta można zwolnić ze służby w przypadku nabycia prawa do emerytury z tytułu osiągnięcia 30 lat wysługi emerytalnej” – podał w oświadczeniu przesłanym PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Komendanta Rektora Wyższej Szkoły Policji podinsp. Marcin Piotrowski.

Kierownictwo uczelni nie podało jednak szczegółowego uzasadnienia zwolnienia ze służby.

Autor: L.Tekielski za PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, szczytno
Zaatakował ratowników medycznych siekierą. 32-latek usłyszał zarzuty

Mężczyzna, który zaatakował ratowników medycznych siekierą odpowie za to przed sądem. Usłyszał prokuratorskie zarzuty. Dwaj ratownicy medyczni z Olsztyna pojechali na ul. Fałata, by udzielić pomocy...

Zamknij
RadioOlsztynTV