Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaatakował ratowników medycznych siekierą. 32-latek usłyszał zarzuty

Fot. policja

Mężczyzna, który zaatakował ratowników medycznych siekierą odpowie za to przed sądem. Usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Dwaj ratownicy medyczni z Olsztyna pojechali na ul. Fałata, by udzielić pomocy mężczyźnie w czwartek nad ranem. Mieszkaniec Olsztyna miał być pod wpływem leków psychotropowych. Był agresywny wobec siebie i innych. Gdy ratownicy przyjechali na miejsce, zaatakował ich siekierą – relacjonuje sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji:

32-letni mężczyzna podczas próby udzielenia mu pomocy medycznej był agresywny oraz groził zespołowi ratownictwa medycznego siekierą. Ratownicy interweniowali i odebrali napastnikowi niebezpieczne narzędzie neutralizując w ten sposób potencjalne zagrożenie. Podczas interwencji medyków jeden z nich został uderzony przez 32-latka w twarz.

00:00 / 00:00

Ratownik uderzony w twarz ma obrażenia twarzy i głowy, a drugi złamany palec. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę. Był pijany – miał 1,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, w piątek 32-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grożą trzy lata więzienia.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, siekiera, zarzuty, Atak, pomoc medyczna, ratownicy medyczni
Awantura domowa zakończona interwencją policji. 40-latka została aresztowana

Mieszkanka Szczytna została aresztowana za znęcanie się nad rodzicami. Policjanci zostali wezwani do awantury domowej, w czasie której 40-latka uderzyła matkę, szarpała ją i wyzywała. Okazało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV