Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwierzęta mogą bezpiecznie przechodzić w okolicach przekopu

Przekop Mierzei Wiślanej – wrzesień 2022. Fot. NDI

Na przekopie Mierzei Wiślanej są specjalne miejsca, w których zwierzęta mogą bezpiecznie przechodzić z jednej strony kanału na drugą. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z planami środowiskowymi już na etapie projektowania inwestycji.

W najwęższym miejscu kanału żeglugowego są cztery pochylnie, tworzące dwa niezależne przejścia dla zwierząt mieszkających w nadmorskim lesie. Mają szerokość 5 metrów i długość 22 metrów. Pochylnie umiejscowione są parami, naprzeciwko po obu stronach wody – przypomniała Dorota Słabek z Urzędu Morskiego w Gdyni.

00:00 / 00:00

Przejścia mają specjalne podesty. Wzdłuż kanału żeglugowego są rejony o dużym zaciemnieniu, a wzdłuż Mierzei Wiślanej – pasy zieleni, która nieoświetlona daje schronieniem przed ludźmi. Do tego w strefie kanału zainstalowane zostały budki dla ptaków i nietoperzy. Jest ich prawie 200.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zwierzęta, Przejścia dla zwierząt
Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM z dodatkowymi pieniędzmi na klinikę

Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM otrzymał 2,5 miliona złotych dodatkowej subwencji dla klinik, które pełnią funkcje dydaktyczne. Pieniądze mają być przeznaczone na podnoszenie jakości kształcenia, zwiększenie zatrudnienia...

Zamknij
RadioOlsztynTV