Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ZUS ostrzega przed oszustwem na „czternastą emeryturę”

Fot. P. Getka

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tzw. czternastka wypłacana z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków.

– ZUS otrzymał informację, że do jednej z emerytek zadzwoniła taka oszustka, która próbowała nakłonić kobietę do podania danych osobowych – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Nasi pracownicy nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury, nie proponują również pomocy przy wypełnieniu wniosku, ponieważ świadczenie będzie wypłacone z urzędu z listopadowym świadczeniem. Oszuści liczą na zaufanie seniorów i w ten sposób chcą wyłudzić ich dane osobowe.

00:00 / 00:00

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że jeżeli klient ma wątpliwości, co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00.

O każdej próbie oszustwa należy również powiadomić policję.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urząd, oszustwa, ZUS
Nowy sposób rejestracji i logowania do portalu PUE ZUS. Co się zmienia?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmienił sposób rejestracji i logowania do portalu PUE ZUS. Do tej pory należało podać obowiązkowo adres e-mail. Teraz może to być adres e-mail...

Zamknij
RadioOlsztynTV