Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy olsztyńskie Muzeum Sportu będzie musiało zawiesić działalność? „Pamiątki i eksponaty robią wrażenie”

Fot. P.Świniarski

Wszystko wskazuje na to, że Muzeum Sportu imienia Mariana Rapackiego, które mieści się w olsztyńskiej Hali Urania będzie musiało zawiesić działalność.

Na początku przyszłego roku powinna rozpocząć się przebudowa olsztyńskiego obiektu sportowego. Sprawdzaliśmy, co się stanie z eksponatami, które cieszą oko w Muzeum Sportu?

Jak powiedział Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pamiątki trafią do siedziby OSiR-u przy ulicy Żołnierskiej oraz do kontenerów zlokalizowanych przy stadionie Stomilu.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Pamiątki i eksponaty w Muzeum Sportu robią wrażenie – mówi opiekujący się nimi Tomasz Lenkiewicz. Są między innymi garnitury olimpijskie reprezentacji Polski, strój sędziowski Alojzego Jarguza – pierwszego polskiego arbitra podczas piłkarskich mistrzostw świata w Argentynie z 1974roku, pierwszy dres siatkarzy AZS-u Olsztyn, narty z 1935 roku i wiele, wiele innych.

00:00 / 00:00

Ani Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, ani miasto nie dysponuje miejscem, które można byłoby zagospodarować na Muzeum Sportu na czas przebudowy Hali Urania – mówił Patryk Pulikowski z biura prasowego olsztyńskiego Urzędu Miasta.

00:00 / 00:00

Przebudowa Hali Urania planowana jest na 2023 rok.

Fot. P.Świniarski

Fot. P.Świniarski

Fot. P.Świniarski

Fot. P.Świniarski

Fot. P.Świniarski

Fot. P.Świniarski

Fot. P.Świniarski

Fot. P.Świniarski

Fot. P.Świniarski

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Olsztyn, modernizacja, urania
Dzieci płakały, a pijani rodzice spali na klatce. Sprawą zajmie się sąd

Kompletnie pijani rodzice zostawili w mieszkaniu w Olsztynie małe dzieci. Dzięki zgłoszeniu sąsiadów i interwencji policji dziewczynki trafiły pod opiekę sąsiadów. O losie rodziców zdecyduje sąd....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV