Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci płakały, a pijani rodzice spali na klatce. Sprawą zajmie się sąd

Kompletnie pijani rodzice zostawili w mieszkaniu w Olsztynie małe dzieci. Dzięki zgłoszeniu sąsiadów i interwencji policji dziewczynki trafiły pod opiekę sąsiadów. O losie rodziców zdecyduje sąd.

Sąsiedzi przez pół godziny słyszeli płacz i wołania małych dzieci. Zaniepokojeni brakiem reakcji rodziców, zadzwonili na policję. Okazało się, że rodziców nie było w mieszkaniu, bo kompletnie pijani spali na klatce – poinformował podkomisarz Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policjanci dostrzegli w mieszkaniu usytuowanym na parterze dwójkę małych dzieci. Były to dziewczynki w wieku 3 i 7 lat. Z uwagi na fakt, że zdrowie i życie dzieci mogło być zagrożone, policjanci postanowili wejść do środka. Starsza dziewczynka otworzyła policjantom okno, przez które funkcjonariusze weszli do mieszkania. W mieszkaniu nie zastali osób dorosłych. Dzieci wskazały miejsce, gdzie ich opiekunowie spali

– mówił podkomisarz Prokopczyk.

Policjanci nie mogli dobudzić pijanych rodziców dziewczynek. Po badaniu alkomatem okazało się, że 32-letnia matka i 33-letni ojciec dzieci, mieli po ponad 2 promile alkoholu. Na czas trzeźwienia rodziców, dziewczynkami zaopiekowała się sąsiadka.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że dwa tygodnie wcześniej doszło w tej rodzinie do podobnej sytuacji. Dlatego funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie tej rodziny.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, dzieci, Olsztyn, alkohol, uwaga
30 nowych przypadków koronawirusa na Warmii i Mazurach, w kraju 624 zakażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 624 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, wśród nich są mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. W ciągu doby zmarło 7 chorych. Wśród nowych zakażeń aż...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV