Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zrównoważony i bezpieczny”. Trwają prace nad budżetem Elbląga na przyszły rok

Fot. M. Rudy

Projekt budżetu Elbląga na przyszły rok przewiduje dochody w wysokości ponad 868 milionów złotych i deficyt przekraczający 27 milionów. Założenia omówiono podczas debaty zwołanej przez przewodniczącego rady miejskiej Antoniego Czyżyka.

Jego zdaniem projekt ma wiele zalet. – Największą jest to, że jest zrównoważony bilans, co powinno zabezpieczyć spokojną pracę wszystkim jednostkom i  pracownikom – zapewnił Antoni Czyżyk.

Radny PiS Paweł Kowszyński wolałby budżet bardziej prorozwojowy. – Jest po prostu budżetem zrównoważonym, spokojnym, bezpiecznym, ale nie prorozwojowym. Za wyjątkiem inwestycji, które są z udziałem państwa, tak jak kąpielisko miejskie  – ocenił radny.

Przewodnicząca Komisji Finansowo-Budżetowej Krystyna Urbaniak z Komitetu Wyborczego Witolda Wróblewskiego zapewniła, że mieszkańcy nie powinni odczuć podwyżek podatków, w tym od nieruchomości o 13 groszy za metr kwadratowy.  – Przykładowo mieszkanie 60-metrowe, to będzie podwyżka w granicach 6-7 zł. Myślę, że to obciążenie akurat jesteśmy w stanie wszyscy udźwignąć – powiedziała.

Sesję budżetową Rady Miejskiej Elbląga zaplanowano na 27 grudnia.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Fot. M. Rudy

Fot. M. Rudy

Autor: M. Rudy
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, wydatki, dochody, koszty
Mieszkańcy Warmii i Mazur zarabiają najgorzej w Polsce

Główny Urząd Statystyczny podał dane o średnich zarobkach w gospodarce narodowej w podziale na województwa. Średnia płaca na Warmii i Mazurach to nieco ponad 5400 złotych...

Zamknij
RadioOlsztynTV