Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zrobimy wszystko, aby fundusze na infrastrukturę sportową trafiły do Olsztyna – komentowali politycy PiS

Fot. K. Grabowska

Zaniedbany od lat stadion Warmii na olsztyńskim Zatorzu to prawdziwy obraz kondycji sportu i infrastruktury sportowej w mieście. Przed bramami boiska przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję na ten temat.

Jak mówili winny jest obecny prezydent Piotr Grzymowicz, który nie potrafi odpowiednio zadbać o rozwój sportu i Olsztyn staje się miastem duchów. Wszystkie prestiżowe imprezy, które przed laty były tu organizowane omijają miasto szerokim łukiem. Mowa m.in o  memoriale Huberta Wagnera, Tour de Pologne, czy rajdzie Kormoran  – wyliczał radny  z klubu PiS Maciej Tobiszewski:

Kiedyś powiedziałem pewną frazę i to powtórzę: grabarzem olsztyńskiego sportu jest prezydent Grzymowicz.

00:00 / 00:00

Posłanka PiS Iwona Arent zapewniła natomiast walkę o środki na poprawę infrastruktury sportowej w Olsztynie. Przypomniała, że ma już sukcesy na tym gruncie.

W następnej kadencji będziemy walczyć o środki dla Olsztyna. Będą one zwiększane w Ministerstwie Sportu – rozmawiałam z ministrem Witoldem Bańką. Zrobimy wszystko, aby te fundusze trafiły na obudowę infrastruktury sportowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

A chodzi m.in o stadion Warmii, Stomilu, odbudowę Stadionu Leśnego i remont hali Urania.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Prawo i Sprawiedliwość, Iwona Arent, wybory samorządowe, Maciej Tobiszewski
Komitet wyborczy Piotra Grzymowicz podsumował kampanię i namawiał do głosowania na urzędującego prezydenta

Przedstawiciele sztabu Piotra Grzymowicza przekonują, że jego kontrkandydaci składali obietnice bez pokrycia. Dowiedzieliśmy się w tej kampanii o różnych cudownych zdarzeniach, które mają Olsztyn czekać. Zdaje...

Zamknij
RadioOlsztynTV