Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Został nadinspektorem jako pierwszy komendant w Olsztynie. Policjanci z honorami przywitali nowego generała

Fot. Zespół Prasowy KWP Olsztyn

Policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego przywitali nowego generała. Nadinsp. Tomasz Klimek komendant wojewódzki policji odebrał dwa dni temu z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację generalską – czyli stopień nadinspektora.

Policjanci, ale i przedstawiciele pozostałych służb oraz lokalnych władz przywitali nowego generał przed siedzibą komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie. Jak podkreślają, jest to wydarzenie historyczne dla Warmii i Mazur, bo po raz pierwszy komendant garnizonu warmińsko-mazurskiego dostąpił takiego zaszczytu.

Wręczenie nominacji odbyło się podczas centralnych obchodów Święta Policji i zbiegło się z rocznicą stulecia  powstania Policji Państwowej. Policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego z honorami przywitali nowego generała, który od początku swojej służby związany jest z tym regionem.

Jestem bardzo mile zaskoczony. Było wzruszenie, nawet większe tutaj niż na Placu Piłsudskiego, bo tu jestem u siebie. Jestem z ludźmi,, których znam od wielu lat to koledzy, przyjaciele. Także wzruszenie było tutaj większe

– przyznał warmińsko-mazurski komendant wojewódzki policji nadinspektor Tomasz Klimek.

Stopnie generalskie mają niemal wszyscy w Polsce komendanci wojewódzcy. Razem z Tomaszem Klimkiem nominacje odebrali też komendanci z  Kielec, Łodni i Rzeszowa.

Nadinsp. Tomasz Klimek służbę w policji rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Mrągowie. Od 2003 roku zajmuje w policji stanowiska kierownicze. I tak, od 2006 roku pełnił służbę na stanowisku komendanta w Biskupcu, od 2007 r. komendanta w Ostródzie, później 2010 roku do stycznia 2016 był komendantem powiatowej policji w Mrągowie. Od stycznia 2016 roku jest komendantem wojewódzkim policji w Olsztynie.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. Zespół Prasowy KWP Olsztyn

Fot. Zespół Prasowy KWP Olsztyn

Fot. Zespół Prasowy KWP Olsztyn

Fot. Zespół Prasowy KWP Olsztyn

Fot. Zespół Prasowy KWP Olsztyn

Fot. Zespół Prasowy KWP Olsztyn

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, KWP, uroczystość, Klimek
Kiedy zgłosić zaginięcie osoby bliskiej? Policja ostrzega: to nie film, nie trzeba czekać 48 godzin

Przez cały miniony rok policjanci z Warmii i Mazur przyjęli prawie 1,5 tysiąca spraw dotyczących zaginięć. W tym roku było ich już kilkaset. Najczęściej chodzi o...

Zamknij
RadioOlsztynTV