Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żołnierze z regionu patrolują polsko-białoruską granicę

Fot. 16. Dywizja Zmechanizowana

Na polsko-białoruskiej granicy służą żołnierze 16. Dywizji Zmechanizowanej. Ich zadania polegają przede wszystkim na patrolowaniu pasa przygranicznego.

Patrole piesze są kierowane „na pierwsza linię” i, jak podkreśla mjr Marek Nabzdyjak, rzecznik dywizji, są one „najbardziej istotne”. Jak dodaje rzecznik „w drugiej linii” są prowadzone patrole mobilne, w których wraz z żołnierzami uczestniczą funkcjonariusze straży granicznej. Te patrole mają za zadanie odnalezienie osób, którym udało się przedrzeć przez granicę polską. Takie osoby są zatrzymywane i odsyłane przez straż graniczną na stronę, z której nielegalnie przyszły.

Rzecznik zapewnia, że liczba żołnierzy skierowanych do działań na granicy jest obecnie wystarczająca. Żołnierze służący na granicy są rotowani co kilkanaście dni – po tym okresie wracają do domów i są zastępowani innymi.

Autor: B. Gajlewska/PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, żołnierze, patrol, rzecznik, 16. Dywizja Zmechanizowana, patrolowanie, granica państwowa
Kolejne kontenery socjalne trafią na polsko-białoruską granicę. W Nowej Wsi Ełckiej trwa ich załadunek

Kilka tysięcy kontenerów socjalnych, magazynowych i sanitarnych, tworzących zaplecze dla funkcjonariuszy służb i wojska, zostanie przewiezionych na polsko-białoruską granicę. O transporcie poinformował w Nowej Wsi Ełckiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV