Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żołnierze WOT złożyli przysięgi. Uroczystości odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym

Fot. A. Pastuszka

Blisko dziewięćdziesięciu ochotników do pełnienia służby w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową w Braniewie, Morągu i Giżycku. Kolejnych 39 żołnierzy otrzymało patenty na pierwszy stopień podoficerski.

Jak poinformowała szer. Sabina Mazurek z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, wśród zaprzysiężonych znaleźli się m.in. dziennikarze, elektrycy, pielęgniarki, nauczyciele, pasjonaci militariów i historii, prawnik, lekarz czy instruktor sztuk walki.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną uroczystości w Braniewie, Morągu i Giżycku odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym, bez zaproszonych gości. W liście do nowych żołnierzy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że przysięga wojskowa to symbol wyjątkowego zobowiązania wobec państwa i narodu.

W Morągu odbyła się również promocja podoficerska 39 żołnierzy, którzy otrzymali patenty na pierwszy stopień podoficerski. Są to absolwenci kursu SONDA – projektu dla liderów, w którym może wziąć udział wyselekcjonowana grupa kandydatów. Wojska Obrony Terytorialnej funkcjonują jako odrębny rodzaj sił zbrojnych od początku 2017 r.

 

Redakcja: A. Dybcio za B. Gajlewska/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przysięga
Ponad 50 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę w Morągu

Rośnie liczba żołnierzy służących w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. W Morągu przysięgę wojskową złożyły 54 osoby, w tym 19 kobiet. Ślubowanie było zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV