Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Żołnierska Pamięć”. Terytorialsi przed uroczystością Wszystkich Świętych


Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej porządkują groby kombatantów, weteranów wojennych i zmarłych kolegów. Przed dniem Wszystkich Świętych w całej Polsce trwa akcja „Żołnierska Pamięć”.

W Warmińsko-Mazurskiem terytorialsi uprzątnęli prawie sto miejsc pamięci. Odwiedzili cmentarze w Olsztynie, Elblągu, Braniewie, Morągu, Ostródzie, Giżycku i Szczytnie.

– Pamięć o kolegach i naszych poprzednikach to nasz obowiązek i sposób wyrażenia szacunku dla tych, których już nie ma wśród nas – mówi rzecznik 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Paulina Kucińska.

Żołnierze WOT pamiętają o poległych nie tylko przy okazji święta zmarłych i starają się odwiedzać miejsca pamięci tak często jak to możliwe. Zapalają znicze także z okazji Święta Wojska Polskiego, Święta Niepodległości, świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych.

Autor: K. Kantor/WMBOT
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOT
Bliższe Spotkania – 27.10. 2020

Koronawirus - wakacyjne odszkodowania, oszustwa na BLIK oraz pomoc żołnierzy WOT to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Iza Malewska i Maciek Świniarski. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV